top of page
06 czerwiec.jpg

Okoliczne atrakcje

"Gryżyńskie Uroczyska"

Tą urokliwą nazwą określa się ścieżkę edukacyjną przebiegającą przez najpiękniejsze obszary nadleśnictwa. Wiedzie przez teren wyżłobiony przez lodowiec doliną rzeki Gryżynki. Trasa obfituje w wąwozy, źródła, mostki, przepaście - a wszystko to w akompaniamencie malowniczych widoków i bogactwa przyrody. Wrażenie to potęguje panująca dookoła równina, stąd często miejscowi nazywają ten obszar "Małymi Karpatami".

str 40.JPG

Krosno Odrzańskie - powiew historii

Zwiedzanie zabytkowego zamku w Krośnie to z kolei gratka dla miłośników historii. Opowieści przewodnika tworzą obrazy średniowieczny klimat zamku. Dla spragnionych ich ujrzenia  idealny jest wrześniowy "Turniej rycerski". Jesienią zaś w pobliskim kościele odbywa się koncert "Jadwigensis".

241044581_3558847417485020_5684158385423681172_n.jpg

Gryżyna - zapach przygody

Niezwykle urokliwa, puszczańska wieś, usadowiona tarasami, opadającej doliny. W samym środku wsi tryska kryształowe źródło rzeczki Gryżynki, przy którym rodzina bobrów zbudowała najprawdziwszą tamę. Wszędzie panoszą się sędziwe dęby, których aleje wiodą "we wszystkie strony świata". Dalej park dworski z pałacykiem i mauzoleum. Niezwykle malowniczy staw ariański. Stadnina koni z hucułami i owcą wrzosówką. Plaża nad jeziorem powapiennym (czysta woda!)  z ośrodkiem turystycznym oferującym ruską banię. Przygoda czeka :)

gryżyńskie uroiczyska.jpg

"Bytnickie Lasy"

Nasza okolica to jeden z  najbardziej zalesionych obszarów kraju. Ponad 75% lesistości , liczne jeziora oraz niskie zaludnienie. Idealne miejsce, aby się odciąć od cywilizacyjnego zgiełku.  Zagubić w lesie.

bytnickie lasy.JPG

Gostchorze - smak wina i Odry

Zaskakująco ciekawa miejscowość nadodrzańska. Przystań, grodzisko, przyroda, zapierające dech w piersiach rozległe widoki na panoramę  Odry. A na okolicznych pobliskich wzgórzach usadowiła się winnica "Gostchorze", połączenie lubuskiej tradycji z francuskim winiarzem. Efekt? Przednie wino GostArt - uznany produkt lokalny.

Zachód słońca nad winnicą

Ziemia Lubuska - warta zachodu

Pobyt w naszych kwaterach to jednocześnie doskonała baza wypadowa do zwiedzania Ziemi Lubuskiej. Największą atrakcją  jest MRU - silna fortyfikacja poniemieckich bunkrów udostępnianych do zwiedzania. Stąd równie blisko na zielonogórskie Winobranie, jak i do perełki lubuskiego - Łagowa. A nawet na jednodniowy skok do Berlina.

ziemia lubuska 2.jpg
bottom of page